5 powodów, dla których firma powinna prowadzić bloga

Budowa więzi z Klientami, zdobywanie pozycji lidera opinii w branży oraz zwiększanie wiarygodności i profesjonalizmu. To główne zalety blogowania, które docenia każda firma dbająca o wizerunek online. Za sukces bloga odpowiedzialna jest odpowiednia strategia. Każdy wpis powinien dostarczać odbiorcom wartościowy content i zapewniać interaktywną atmosferę. Obecnie blogosfera posiada ogromną liczbę czytelników, dlatego warto rozwijać własne “wydawnictwo”. Zgromadzenie dużej publiki może sprawić, że staniesz się własnym wydawcą lub siecią nadawczą, co umożliwi zredukowanie lub całkowitą rezygnację z wydatków na tzw. pośredników w mediach. Oto pięć najważniejszych powodów, dla których firma powinna prowadzić bloga.
Konsumenci XXI wieku wymagają od firm, od których kupują, obecności w internetowym świecie społecznościowym, a stworzenie korporacyjnego bloga, dzięki któremu mogą znaleźć dodatkowe informacje i nawiązać kontakt z firmą lub marką, to jeden z pierwszych obowiązkowych kroków. Wiele blogów nie cieszy się popularnością, ponieważ nie są regularnie uaktualniane, a posty często mają charakter newsów, a nie wartościowych zasobów. Na blogu możesz opublikować dłuższy tekst niż w mediach społecznościowych, opowiadać historie, dzielić się wiedzą we własnym tempie i na własnych warunkach. Za sukces firmowego bloga odpowiada przede wszystkim regularność oraz odpowiednio dostosowany harmonogram, spójny z pozostałymi działaniami marketingowymi prowadzonymi online.
Dlaczego powinieneś już dziś zacząć prowadzić bloga firmowego?
  1. Wydłużenie konwersacji. Blog firmowy jest doskonałym miejscem do długofalowej komunikacji z odbiorcami i klientami. Social media sprawdzają się w szybkich wymianach, krótkich wiadomości, natomiast blogowanie daje możliwość zagłębienia się w tematykę, trendy oraz umożliwia Twoim Klientom zaangażowanie się w proces twórczy. Twój przyszły Klient, który chciałby poznać Cię bliżej, zanim zdecyduje się na współpracę, z bloga pozyska więcej informacji niż z krótkich wpisów na Facebooku czy klasycznej zakładki “O nas”. Blog pozwala na dzielenie się głębszymi przemyśleniami, praktykami i opowieściami, a to sprawia, że Twoja firma jest wyjątkowa i godna zaufania. Ponadto blog może zostać wykorzystany jako platforma do sondowania opinii odbiorców.
  2. Zapewnij sobie pozycję lidera. Dobrze prowadzony blog wyróżni Cię spośród konkurencji. Blogowanie umożliwia budowanie wizerunku lidera opinii w branży oraz dzielenie się inteligentnymi przemyśleniami dotyczącymi aktualnych zdarzeń w branży.
  3. Pozyskiwanie przyszłych Klientów. Blog to opłacalne rozwinięcie Twoich rozmów sprzedażowych lub reklam. Niezależnie od tego, czy Twoja firma zajmuje się sprzedażą realnych namacalnych produktów, tj. aparaty fotograficzne, czy oferuje usługi.
  4. Pozyskiwanie przyszłych członków zespołu. Firma to ludzie. Jest dobra w takim stopniu, jak pozyskane przez nią talenty. Warto potencjalnemu pracownikowi zapewnić wgląd w strukturę firmy, życie, sposób formułowania idei. Warto pokazać przyszłym pracownikom, dlaczego praca dla Twojej firmy jest niesamowitą szansą. Być może najlepsi sami zgłoszą się, aby pracować dla Ciebie.
  5. SEO, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Jak donosi HubSpot, aktywne blogi uzyskują nawet o 55% więcej ruchu – w tym wyższe statystyki naturalnego wyszukiwania oraz ruchu z polecenia. Artykuły pracują na Twoją korzyść długo po ich opublikowaniu, ponieważ osoba poszukująca informacji na dany temat może trafić na Twój wpis sprzed kilku miesięcy lub nawet lat. Stosowanie odpowiednich słów kluczowych oraz inne działania wykonywane pod tym kątem pomogą Twojej firmowej stronie znaleźć się na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania oraz zaprezentować się większej ilości odbiorcom.
To nieprawda, że firmowe blogi czytane są jedynie przez pracowników firmy. To doskonałe narzędzie wspierające budowę relacji z Klientami, zarówno w sektorze B2B, jak i B2C. Umiejętnie przygotowana kampania marketingowa obejmująca działania prowadzone z wykorzystaniem bloga jest w stanie w znacznym stopniu wspomóc proces sprzedaży oraz zasięg promocji. Blogowanie wspomaga pozycjonowanie fraz kluczowych dla danego biznesu. Warto pamiętać, że aby blogowanie przyniosło odpowiednie efekty, wymaga czasu oraz systematyczności, odpowiedni content jest elementem długoterminowej strategii marketingowej.
Nie masz czasu, aby poprowadzić blog firmowy, ale wiesz jakie to ważne?
Chętnie zrobię to za Ciebie. Serdecznie zapraszam do kontaktu.

WYŚLIJ ZAPYTANIE